• למה משתמשים במלח גם כשאופים מתוק?

  המלח מדגיש טעמים, שובר מתיקות, תורם לפריכות ואפילו מוסיף צבע לבצק.

 • הסוד לאפיית עוגיות רכות הוא שילוב של זמן קצר וחום גבוה.

  מומלץ לשבץ חתיכות שוקולד ואגוזים בגדלים שונים, כדי לקבל טקסטורות שונות ולהפתיע מחדש בכל ביס.

 • טיפ לחמי: כמה זמן לאפות?

  כשמנסים בפעם הראשונה מתכון חדש, מומלץ לפתוח את התנור אחרי מחצית מזמן האפייה הכתוב במתכון ולסובב את המגש כדי לקבל אפייה אחידה. במשך זמן האפייה הנותר נציץ לתנור בכל כמה דקות מבלי לפתוח אותו, כדי להשגיח מקרוב. כמו כן כדאי לנענע את המגש כדי לראות אם הבלילה התייצבה, להיעזר בחוש הריח וכמובן - במבחן הקיסם

 • טיפ לחמי: איך לאחסן עוגיות?

  הקדשתם את הזמן ואפיתם עוגיות מופלאות? עכשיו חשוב לאחסן אותן כמו שצריך. *קררו את העוגיות היטב, כדי שלא ייווצרו בתוך האריזה אדים שיפגעו בפריכות העוגיות. *אחסנו את העוגיות בכלי אטום ובטמפרטורת החדר. האויב הגדול ביותר של העוגיות הוא הלחות. *ניתן להקפיא כל סוג של עוגייה למספר חודשים בכלי אטום לחלוטין. אנחנו מכירים אנשים שלא יכולים להתאפק ואוכלים אותן קפואות היישר מהמקפיא!

 • טיפ לחמי: בצק פריך

  כשמכינים בצק פריך, מומלץ "להתעסק" איתו כמה שפחות. רידוד מופרז יחמם את החמאה שבבצק, יפתח את הגלוטן ויפגום בפריכות הבצק. חשוב לרדד את הבצק בסביבת עבודה קרה ועל משטח מעט מקומח. מומלץ לעבוד על שיש, שמתאים את עצמו לטמפרטורה של הבצק. יש לרדד בהדרגה – חשוב לנתק מדי פעם את המערוך, וכן לנתק את הבצק מהמשטח כל שני רידודים ולסובב אותו חצי סיבוב.